Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
Eki 22

31. Ulusal Özel Eğitim Kongresi

Ekim 22 - Ekim 24

Özel Eğitime Gönül Vermiş Değerli Paydaşlar,

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ve Özel Eğitimciler Derneği (ÖZDER) işbirliği ile düzenlenen 31. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’ne sizi davet etmekten memnuniyet duymaktayız.

 

22-23-24 Ekim 2021 tarihleri arasında ONLINE olarak gerçekleştirilecek kongremize başta özel eğitim alanında çalışan akademisyenler olmak üzere öğrenciler, aileler, araştırmacılar, uzmanlar, öğretmenler ve özel eğitime gönül vermiş tüm paydaşlar davetlidir. Kongremizin bu yılki teması “Özel Eğitimde Disiplinlerarası Çalışmalar” olarak belirlenmiştir.

Kongrenin dili Türkçe’dir.

Kongrede sizleri de aramızda görmek dileğiyle...

Prof. Dr. S. Sunay YILDIRIM DOĞRU

UÖEK 2021 KONGRE BAŞKANI

Amaç

Ülkemizin dört bir yanındaki üniversiteler eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmekte olan özel eğitim alanı akademisyenleri arasındaki bilimsel etkileşimi arttırmak, işbirliği olanakları sağlamak ve bilgi paylaşımı sağlamak amacıyla geleneksel ulusal özel eğitim kongreleri ülkemiz özel eğitim alanı için büyük önem taşımaktadır. Kongremizin bu yılki teması “Özel Eğitimde Disiplinlerarası Çalışmalar” olarak belirlenmiştir. Bu bağlamda 31. Ulusal Özel Eğitim Kongresi birden çok amaca hizmet etmektedir.

Bunlar:

  • Özel gereksinimli bireylerin tanılama ve eğitim süreçlerinde farklı disiplinlerden uzmanların rolü ve işbirliğinin öneminin vurgulanması,
  • Ülkemizde özel eğitim alanında farklı disiplinlerden gelen uzmanların yaptıkları çalışmaların bilimsel bir bağlamda paylaşılmasına imkan vermek,
  • Özel eğitim alanında çalışan genç araştırmacıların alanda çalışan kıdemli akademisyenler ile bir araya gelerek bilimsel platformda paylaşım sağlamak,
  • Özel eğitim alanındaki öğretmen adaylarının ve öğretmenlerin alandaki yeni gelişmeleri ve araştırmaları takip etmelerine imkan sağlamaktır.

Kapsam

Kongremiz özel eğitim alanı ile ilişkili bütün disiplinlerin bilimsel sunularına ve katkılarına açıktır. Bu konuda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir.

 

Katılımcılar

Özel eğitim alanı ile ilgili çalışma gerçekleştiren başta özel eğitim alanı akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere bütün disiplinlerden uzmanlar, öğretmenler, aileler, araştırmacılar ve özel eğitime gönül veren tüm paydaşlar kongremize katılımcı olarak katılabilirler.

Kayıt Ücretleri:

 

Lisans / AileLisansüstü Öğrenci / ÖğretmenAraş. / Öğr. GörevlisiÖğretim Üyesi
Ücretler50 TL150 TL200 TL250 TL

 

Not:

 

Kayıt ücretlerine K.D.V., kongre ve sunularına tam katılım, kongre kiti (Kongre çanta, bildiri özetlerinin yer aldığı kitap ya da flash drive), ara ikramlar vb. dahildir.

Paylaş:

Detaylar

Başlangıç:
Ekim 22
Bitiş:
Ekim 24
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
https://www.uoek2021.com/

Mekan

Çevrimiçi (Online)
Türkiye

Organizatör

Özder
E-posta:
uoek2021@gmail.com

Yakında yapılacak bir etkinliğiniz mi var? Burandan bize iletebilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir