Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
Eki 8

The Excitement of Academic Writing - I

Ekim 8 /20:00 - 21:00

Bu seminer dizisi, doktora öğrencilerine ve kariyerinin başındaki araştırmacılara, kendi yazılarındaki ve başkalarının yazılarındaki metinleri ve alt metinleri anlamalarında yardımcı olacaktır. Akademik makalelerde nasıl daha fazla enerji ve heyecan yaratabileceğinizi ve kendi çalışmanızı daha keskin ve özlü hale getirmek için nasıl düzenleyeceğinizi tartışacak.

Dizi, geniş anlamda yazı, bilgi ve yayın ilişkisi üzerine düşünme fırsatı sunuyor. Dergi makaleleri ortalama dokuz kişi tarafından okunmaktadır. Popüler romanlar milyon satıyor. Bunlar tamamen farklı iki yazı türüdür, ancak çok ortak noktaları vardır. Bu seminer dizisi, akademik yazı hakkında farklı düşünmenin kariyerinize nasıl yardımcı olabileceğini açıklayacak!

Seminerleri tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Seminer dili İngilizce'dir, ancak temel ilkelerin çoğu diğer dillerde yazmak için de geçerlidir. Kursun interaktif doğası gereği, aktif katılım ve sertifika ilk gelene ilk hizmet esasına göre 12 kişi ile sınırlı olacaktır, ancak pasif katılımı da memnuniyetle karşılıyoruz.

Üç oturumda bir akademik yazı geliştirmeyi içeren bir ödev verilecektir. Bu potansiyel bir dergi makalesi, bir kitap bölümü veya hatta bir blog yazısı olabilir - bu size kalmış!

8 Ekim: Giriş:
• Mesleki uygulamanın temeli olarak akademik yazı
• Yazılı türler ve işlevleri
• Temel düzenleme ve yaygın hatalar
Ödev atölyesi bölüm 1: Seçtiğiniz yazıyı tanıtıma, Yazıyı yazma nedeniniz ve yazınızın hedef kitlesi ni açıklama. (Önümüzdeki haftalarda, yazarlara seçtikleri yazı parçaları hakkında bireysel geri bildirim sağlanacaktır.)

Dr Peter Gray, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kayıt olmak İçin TIKLAYINIZ

EN

This seminar series will help PhD students and early-career researchers to understand texts and subtexts within their own writing and that of others. It will discuss how to create more energy and excitement in academic articles, and how to edit your own work to make it sharper and more concise.

The series offers an opportunity to reflect on the relationship between writing, knowledge and publication, in a wide sense. Journal articles are read by an average of nine people. Popular novels sell by the million. These are two entirely different genres of writing, but they have much in common. This seminar series will explain how thinking differently about academic writing might help your career!

Participants who complete the course will receive a certificate.

The language of the course is English, but many of the underlying principles also apply to writing in other languages. Due to the interactive nature of the course, active participation and certification will be limited to 12 persons on a first come, first served basis, but we also welcome passive participation.

There will be an assignment, which will consist of developing a piece of academic writing over three sessions. This could be a potential journal article, a book chapter, or even a blog post – it’s up to you!

October 8th: Introduction:
• Academic writing as the basis of professional practice
• Genres in writing and their function
• Basic editing and common mistakes
Assignment workshop part 1: Introduce your chosen piece of writing. Why did you write it and what is the intended audience? Over the following weeks, we will provide individual feedback to authors on their chosen pieces of writing.

Dr Peter Gray, Norwegian University of Science and Technology

To reserve your seat please CLICK HERE

 

Paylaş:

Detaylar

Tarih:
Ekim 8
Saat:
20:00 - 21:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
https://aqademik.com/

Mekan

Çevrimiçi (Online)
Türkiye

Organizatör

aqademik.com
E-posta:
aqademikcom@gmail.com
View Organizatör Website

Yakında yapılacak bir etkinliğiniz mi var? Burandan bize iletebilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir